گراند پالاس بانکوک +تصاویر و فیلم|چگونه به گراند پالاس برویم؟

نمایی زیبا از گراند پالاس بانکوک

گراند پالاس بانکوک +تصاویر و فیلم|چگونه به گراند پالاس برویم؟

گراند پالاس بانکوک

شاید در فکر سفر به کشور تایلند و شهر زیبای بانکوک باشید.آیا دوست دارید با گراند پالاس، بهترین نماد معماری تایلند و معبد بودای زمردین مکان مقدس ترین مجسمه بودا آشنا شوید؟پس در ادامه با ما باشید.


تاریخچه گراند پالاس بانکوک

گراند پالاس بانکوک در سال ۱۷۸۲ میلادی در زمان حکومت شاه راما اول، بنیانگذار سلسله چاکری، شروع به ساخت کرد تا از آن به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی استفاده شود.این کاخ، بهترین نماد معماری تایلند از آن زمان تا به حال بوده است. گراند پالاس تا سال ۱۹۲۵میلادی، باشکوهترین اقامتگاه سلطنتی بود و اینک فقط برای انجام مراسم رسمی از آن استفاده می شود.نمایی دیگر از گراند پالاس بانکوک

معماری گراند پالاس بانکوک

گراند پالاس به سه بخش اصلی تقسیم می شود: حیاط خارجی، ساختمان دفاتر دربار، ساختمان های عمومی و معبد بودای زمردین؛ حیاط وسط، که اقامتگاه ها و ساختمان های مهم کشوری در آن قرار دارند؛ حیاط داخلی که مخصوص پادشاه، ملکه و هم نشینانشان است.
جاذبه اصلی حیاط بیرونی، معبد بودای زمردین، مکان مقدس ترین مجسمه بودا در تایلند است پرا کائو ماراکوت (بودای زمردین)، که از یشم سبز و بی نقص تراشیده شده است و در وسط این مکان، مجسمه هایی که با طلا آبکاری شده اند و آذین ها و نقاشی های دیواری سالن اصلی انتصاب دیده می شوند.معبد بودای زمردین بانکوک
در وسط حیاط میانی، تالار تخت چاکری ماهاپراسات قرار دارد که به فرمان پادشاه راما پنجم تبدیل به اقامتگاه او و تالار اصلی تخت سلطنت او شد. ساخت این بنا از سال ۱۸۷۶ میلادی آغار شد و در سال ۱۸۸۲ میلادی به پایان رسید.این ساختمان سبک معماری جالبی دارد که در آن ساختار اروپایی و سفال های سنتی بام های تایلندی و منارها با هم ترکیب شده اند. فضای داخلی، دارای تزئینات پیچیده ای است که متأثر از عصر رنسانس اروپا است و آراسته به پرتره های پادشاهان سلسله چاکری است. این ساختمان اینک تنها برای انجام فعالیت های دولت و برگزاری مراسم سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد.نمایی زیبا از کاخ های گراند پالاس
در انتهای حیاط میانی، سمت راست،قرار دارد که در زمان حکومت شاه راما پنجم به سبک نئورنسانس ساخته شد تا به عنوان اقامتگاه ولیعهد مورد استفاده قرار گیرد. این مدرنترین معماری در مجموعه گراند پالاس است که بعداً تبدیل به اقامتگاه موقت سه پادشاه که پشت سر هم حکومت کردند شد.
این عمارت به روی عموم باز است و به تازگی به عنوان اقامتگاه مسئولین برای بازدیدهای مسئولین و سران کشور مورد استفاده قرار می گیرد.عمارت بروم پیمان،بخشی از مجموعه باغ سیوالای است که دفتر اداره امور دربار در آن قرار دارد. این باغ یک مکان تفریحی برای زنان و کودکان دربار بود و اینک برای استقبال از میهمانان مورد استفاده قرار می گیرد.عمارت برو پیمان گراند پالاس
مجموعه ماها مانتین پراسات بین باغ سیوالای و چاکری ماهاپراسات قرار دارد و مکان تالار مخاطبین امارین وینیتچایی است که مراسم دربار معمولاً در آن انجام می شوند. اما در سمت چپ، تالار دوسیت ماهاپراسات تون قرار دارد که یک نمونه اولیه خوب از معماری سنتی تایلندی است.

چگونه در تور تایلند به گراند پالاس برویم؟

برای رسیدن به گراند پالاس تایلند یکی از آسان ترین و لذت بخش ترین راه ها این است که با قطار هوایی BTS به ایستگاه ساپان تاکسین واقع در بالای اسکله ساتورن مرکزی بروید. از آنجا با قایق های اکسپرس رودخانه پرایا به اسکله چانگ بروید، سپس یک مسیر کوتاه را باید پیاده بپیمایید تا به ورودی اصلی گراند پالاس برسید.

هزینه بازدید از گراند پالاس تایلند

هزینه ورودی برای هر نفر ۵۰۰ بات جهت ورود به وات پرا کائو، ساختمان زیورآلات و سکه های دربار تایلند و ورود به موزه منسوجات ملکه سیرکیت که در مجتمع گراند پالاس قرار دارد و ورود به موزه کاخ ویمانمک در جاده راتچاویتی. همچنین مبلغ ۱۰۰ بات دیگر برای استخدام راهنمای شنیداری شخصی به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی یا مانداری (زبان رسمی چین).

آداب بازدید از گراند پالاس تایلند

آداب لباس پوشیدن در بازدید از گراند پالاس (خانم ها و آقایان از پوشیدن موارد زیر منع شده اند):
– شورت، دامن های بسیار کوتاه، دامن کوتاه، لباس های تنگ و شلوار چسبان.
– پیراهن و بلوزهای نازک، دامن چاک دار، یا شلوارهای کوتاه
– پیراهن بدون آستین یا جلیقه
– صندل (یعنی کفش بدون بخش های پوشاننده قوزک یا پشت پا)
– پیراهن هایی که آستین هایشان به بالا تاه زده شده اند
– سویشرت و شلوارهای کتان گشاد ، بادگیر، پیژامه و شلوارک های کوتاه

جاذبه های نزدیک گراند پالاس

اسکله چانگ، وات پو، وات ارون، موزه ملی

منبع

بادسا گروپ

برچسب ها :, ,

دیدگاه های مطلب

اولین کسی باشید که نظر میدهد “گراند پالاس بانکوک +تصاویر و فیلم|چگونه به گراند پالاس برویم؟”

تور تایلندتور بلغارستانتور صربستانتور استانبولتور آنتالیا