پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس در شهر کوش آداسی را بیشتر بشناسید

پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس

پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس در شهر کوش آداسی را بیشتر بشناسید

پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس (Büyük Menderes Delta National Park) ، واقع در کوش آداسی و شبه جزیره دیلک است، مساحت پارک ملی دلتا در حدود ۲۵/۲۹۸ هکتار و در ۱۹ ماه می سال ۱۹۶۶ میلادی در غرب کشور ترکیه تاسیس شد. پارک ملی دلتا آیدین در کوش اداسی به عنوان منطقه ای سرسبز بخش وسیع و گسترده ای را به خود اختصاص داده.این پارک دارای زیبایی های فوق العاده ای از گیاهان مدیترانه ای، تنوع زیستی متنوع ،درختان گوناگون و همچنین سواحلی با آبی تمیز می باشد. این مجموعه جزو میراث طبیعی ترکیه میباشد.


بخشهایی از پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

دره های اطراف پارک ملی در آغوش مناطق طبیعی، تاریخی، فرهنگی و شکل گیری های جالب و منحصر به فرد زمین شناسی ، مجموعه ای بی نظیر را در این پارک به وجود آورده است. سواحل زیبای کالاماکی و چندین خلیج زیبا، از مهم ترین سواحل پارک ملی بوده و باعث جذب گردشگران تور کوش آداسی می شود.

پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس
نمایی از خدمات رسانی در پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس;

روستاهای اطراف این پارک در قرن ۸ و ۹ قبل از میلاد محلی برای تجمع سران روستا و مرکز سیاسی و علمی ایونیا بوده است. این پارک زیستگاه برخی از گونه های در معرض خطر شامل خزندگان، پستانداران، پرندگان و گونه های دریایی مانند ماهی ها و لاک پشت های دریایی دریای مدیترانه می باشد.

پوشش گیاهی پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

پوشش گیاهی این منطقه بسیار متنوع و جالب بوده و شامل انواع گونه های گیاهی می شود، وجود اختلاف درجه حرارت بین شمال و جنوب در دو طرف شبه جزیره باعث ایجاد پوشش گیاهی متعلق به چهار منطقه مختلف از دریای اژه، مرمره، دریای مدیترانه و دریای سیاه شده است. درختان مختلفی مانند کاج قرمز، سماق، انواع گلابی وحشی، زغال اخته، بلوط، شاه بلوط و بسیاری از گیاهان دیگر در این منطقه رشد و نمو کرده اند.

نمایی از داخل پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس
نمایی از داخل پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس;
تالاب پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

در بخش تالاب پارک ملی دلتای آیدین و در جنوب شبه جزیره از ویژگی های بین المللی تالاب به صورت مخلوطی از آب شور و شیرین بوده و انواع ساختار های بیولوژیکی و غنی و انواع گونه مختلف از پرندگان را در این اکوسیستم می توانید مشاهده بکنید. در سواحل شبه جزیره و در مجاورت پارک ملی، تالاب پذیرای زیستگاه فلامینگوهای در معرض خطر و نیز پرندگان دریایی از جمله دالماسی میباشد. بازدیدکنندگان خوش شانس، فرصت بازدید از این گونه های کمیاب را خواهند داشت و پس از آن در منطقه جنگلی شاهد اسب های وحشی و پلنگ افسانه ای آناتولی خواهند بود.

پرندگان پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس
پرندگان پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس;
تفریحات پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

مسیر اصلی پارک دلتای آیدین مسیری سر سبز بوده و پیاده روی در بخش جنگلی را بسیار لذت بخش می سازد. این پارک زیبا غیر از امکانات روزانه برای بازدیدکنندگان، در جهت محافظت از محیط طبیعی نیز تدابیری اندیشیده است. گردشگران، پس از گردشی طولانی در پارک، در کنار دره های کوچک و تپه های سرسبز به استراحت پرداخته و از چشم انداز زیبای جزیره و روستاهای اطراف لذت می برند.

نمایی از ساحل زیبای پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس
نمایی از ساحل زیبای پارک ملی دلتا آیدین بیک مهندس;

عکاسی از طبیعت زنده و بکر ، گیاهان ، حیوانات و سواحل شبه جزیره در این پارک، یکی از محبوب ترین فعالیت های گردشگران تور کوش آداسی در فصل تابستان به شمار می رود. جدا از طبیعت پارک ملی، شهر کوش آداسی و جزیره و سواحل اطراف آن نیز از جذابیت های خاصی برخوردار هستند و یکی از دلایل مهم جذب گردشگران می باشد.

امکانات پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس

در کنار پارک ملی، مراکز خرید و خدمات مربوط به فروش مواد غذایی در دسترس مردم قرار گرفته و از این نظر کلیه نیازهای گردشگران تور کوش آداسی را برطرف می سازد.

بهترین زمان پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس

مناسب ترین فصل برای بازدید از این منطقه در فصل بهار و تابستان است که همه روزه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۹:۰۰ (در فصل پاییز و زمستان تا ساعت ۱۷:۰۰) به وقت محلی می توانید برای بازدید به این منطقه بیاید؛ همچنین برای بازدید از همه بخش های این پارک زیبا باید به همراه راهنمای تور گردشگری و البته مجوز مربوطه به این منطقه سفر کرد؛ در حدود ۷۰۰۰۰۰ گردشگر داخلی و خارجی در طول سال از این پارک بازدید می کنند.

دسترسی به پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس

پارک ملی استان آیدین بین کوش آداسی و سوکه قرار دارد و راه ارتباط و دسترسی به پارک ملی دلتای ایدین از طریق جاده کوش اداسی و سوکه می باشد و نیز فاصله پارک ملی دلتای ایدین تا کوش اداسی ۲۸ کیلومتر است.

آدرس: Güzelçamlı / Kuşadası/Aydın Province, Turkey

منبع
keysafar

badsagroup

دیدگاه های مطلب

اولین کسی باشید که نظر میدهد “پارک ملی دلتا آیدین بیوک مندرس در شهر کوش آداسی را بیشتر بشناسید”

تور تایلندتور بلغارستانتور صربستانتور استانبولتور آنتالیا