آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک | از تماشای آکواریوم بانکوک لذت ببرید

تونل آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک | از تماشای آکواریوم بانکوک لذت ببرید

آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

مرکز “دنیای اقیانوس” (Ocean World) یک آکواریوم عظیم است که در مرکز شهر بانکوک قرار دارد، گردشگران می‌توانند در این آکواریوم از آبزیان زیبای دریایی مثل خرچنگ‌های غول پیکر، سفره ماهی‌ها و کوسه‌ها و زندگی دیگر آبزیان زیر آب را از نزدیک مشاهده کنند.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را در خصوص این آکواریوم کسب کنید.


آشنایی با آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک یک آکواریوم ده هزار مترمربعی با کلاس جهانی بالاست که دو طبقه از سیام پاراگون، جدیدترین و گرانترین مرکز خرید بانکوک را به خود اختصاص می دهد. این آکواریوم بزرگترین آکواریوم موجود در آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. این پروژه شامل یک آکواریوم عظیم ۸/۲ میلیون لیتری می باشد.

سرمایه ای بالغ بر ۳۰ میلیون دلار آمریکا توسط گروه اوشنیس استرالیا برای ساخت این مجموعه صرف شده است. این گروه مالک و عامل بزرگترین آکواریوم جهان با بیش از پانزده سال سابقه در زمینه تجارت آکواریوم می باشد.

تنوع آبزیان آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

این آکواریوم بزرگ محل زندگی آبزیان دریایی متنوعی مثل کوسه، سفره ماهی، پنگوئن، اسب دریایی، مرجان‌های رنگارنگ و ماهی‌های دریایی است. این آکواریوم دارای بخش‌های مختلفی است و هر بخش دارای یک تم متفاوت می‌باشد. در کنار هر یک از این آبزیان تابلوهایی حاوی اطلاعاتی درباره آن آبزی به زبان تایلندی و انگلیسی وجود دارد.

گونه های جانوری آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک
گونه های جانوری آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک;
بخشهای مختلف آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

تونل آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

یکی از نکات برجسته آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک ، تونل اقیانوس (Ocean Tunnel) است که هنگام گذر از آن حس قدم زدن در دریا و میان ماهی‌ها به شما دست می‌دهد و یکی از تجربیات به یادماندنی تور تایلند است. در این تونل می‌توانید کوسه‌های بزرگ، سفره ماهی‌ها و دسته بزرگ ماهی‌های گرمسیری را از نزدیک تماشا کنید. این تونل به بخش “اقیانوس گرمسیری” معروف است؛ این بخش از آکواریوم بسیار بزرگ است که در آن بقایای یک کشتی غرق شده وجود دارد.

تونل آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک
تونل آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک;

بخش پنگوئن‌های آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

یکی دیگر از بخش‌های این آکواریوم دریایی بخش “ماجراجویی در یخ” (Ice Adventure) است. این بخش مملو از برف و یخ و محل زندگی پنگوئن‌های گنتو است؛ نوعی پنگوئن کوچک که در حوالی قطب جنوب زندگی می‌کند. گونه پنگوئن دیگری به نام پنگوئن Jackass یا پنگوئن‌های آفریقایی نیز در بخش “ساحل صخره‌ای” نگهداری می‌شوند. تماشای شنای سریع آن‌ها درست جلوی چشمان شما یکی از نکات جالب بازدید از این آکواریوم دریایی است.

پنگوئن های آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک;
پنگوئن های آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک;

صخره های مرجانی آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

اولین منظره‌ای که در بدو ورود به آکواریوم Ocean World با آن مواجه می‌شوید، یک منظره صخره‌ای است که در آن تعداد زیادی خرچنگ و اختاپوس زندگی می‌کنند. در قسمت صخره‌های مرجانی شاهد گونه‌های مختلف مرجان‌ در رنگ‌ها و اشکال متفاوت خواهید بود و در کنار آن‌ها انواع مختلف ماهی‌های گرمسیری مثل دلقک ماهی نارنجی و سفید و شیرماهی سمی زندگی می‌کنند.

گونه‌های رنگارنگ اسب دریایی را نیز می‌توانید در بخش قلمرو اسب دریایی (Seahorse Kingdom) مشاهده کنید.شما میتوانید با انتخاب تور تایلند و سپس سفر به این شهر زیبا از آبزیان این آکواریوم بازدید کنید.

آبزیان جنگل های گرمسیری در آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

این آکواریوم دارای برخی از گونه‌های متفاوت از ماهی هایی”جنگل‌های گرمسیری” (Tropical Rainforest) میباشد. این بخش همانطور که از اسمش پیدا است، همانند جنگلی سرسبز است. درمیان ماهی‌های این قسمت، چندین گونه ماهی از جنگل‌های بارانی آمازون وجود دارد ،از جمله این ماهی ها می‌توان به آرپایما (Arpaima)، بزرگ‌ترین ماهی آب شیرین جهان، اشاره کرد که طول آن به بیش از ۱۵ فوت می‌رسد.

تفریحات دیگر آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

سینمای ۴ بعدی: در سینما چهار بعدی بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای فیلم‌هایی درباره جزیره دایناسورها بنشینند و یک نوشابه و پاپ کورن نیز دریافت می‌کنند که باید در کافه جنگل‌های بارانی آن‌ها را دریافت کنند. این فیلم از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۸:۳۰ شب پخش می‌شود. بنابراین اگر قصد تماشای فیلم ۴ بعدی در تور تایلند را دارید، بهتر است برنامه ریزی کنید.

تفریحات آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک
تفریحات آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

غواصی با کوسه‌ها: می‌توانید به غیر از تماشای کوسه‌ها و ماهی‌ها و گونه‌های رنگارنگ دیگر، همراهی یک مربی در کنار آنها به غواصی بپردازید.

راه رفتن کف اقیانوس: می‌توانید با قدم زدن در تونل زیرآبی این آکواریوم دریایی، از نزدیک با حیات آبزیان آشنا شوید.

تصویری از دو شخص در صخره های مرجانی آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک
راه رفتن در کف آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک
نکات لذت بخش دیگر آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

در طول روز در بخش‌های مختلف آکواریوم دریایی نمایش غذا دادن به حیوانات برگزار می‌شود. می‌توانید برای ثبت خاطرات خود، از عکاسان حرفه‌ای که در چندین قسمت این پارک حضور دارند، بخواهید از شما عکس بگیرند. این عکس‌ها در غرفه سوغاتی به فروش می‌رسند. در نیمه‌های آکواریوم دریایی Ocean World، در یک محیط شبیه سازی شده، کافه جنگل‌های بارانی وجود دارد که می‌توانید خستگی یک روز گردش را با نوشیدن کافه و خوردن یک اسنک از تن به در کنید.

دسترسی به آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

آکواریوم دریایی Ocean World در مرکز خرید سیام پاراگون (Siam Paragon) در خیابان رامای اول در شهر بانکوک واقع شده است. بهترین راه رسیدن به این مکان استفاده از قطار BTS Sky است و در ایستگاه سیام (Siam) از قطار پیاده شوید.

زمان بازدید از آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

آکواریوم Ocean World هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب آمده پذیرش بازدیدکنندگان و گردشگران تور تایلند است.

بهای ورودی آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک

هزینه ورودی در باجه فروش بلیط به شرح زیر است (قیمت‌ها به بات می‌باشد): بزرگسالان ۹۹۰، کودکان ۷۹۰، خردسالان رایگان.
سینما ۴ بعدی: ۲۵۰ بات
غواصی با کوسه‌ها: ۵۳۰۰ بات
راه رفتن کف دریا: ۲۰۰۰ بات

منبع
Renown Travel

برچسب ها :,

دیدگاه های مطلب

اولین کسی باشید که نظر میدهد “آکواریوم دنیای اقیانوس بانکوک | از تماشای آکواریوم بانکوک لذت ببرید”

تور تایلندتور بلغارستانتور صربستانتور استانبولتور آنتالیا